HABERLER

                        1 2 3 4 5 6 7 8

DEİK, DUAYEN İŞ İNSANLARINI ONURLANDIRDI! MEHMET SELAHATTİN ÜNLÜ, BABASI AHMET ŞAHAP ÜNLÜ ADINA ÖDÜLÜ ALDI.


ÜÇÜNCÜ USTALARA SAYGI ÖDÜL TÖRENİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleri ile düzenlenen 37. DEİK Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda yeni yönetimin belirlendiği günde DEİK'in "Ustalara Saygı Ödül Töreni" gerçekleştirildi. Merhum Gaziantepli iş insanı Batservice Holding Onursal Başkanı Ahmet Şahap Ünlü adına "Ustalara Saygı Ödülü"nü, Ünlü'nün oğlu Batservice Gemi İnşa A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Selahattin Ünlü, Gençlik ve Spor Bakanı Aşkın Bak'tan aldı.
 

Devam...


DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU'NUN (DEİK) 37'NCİ SEÇİMLİ GENEL KURULU VE ÜÇÜNCÜ USTALARA SAYGI ÖDÜL TÖRENİ


ÜÇÜNCÜ USTALARA SAYGI ÖDÜL TÖRENİ

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu'nun (DEİK) 37'nci Seçimli Genel Kurulu ve Üçüncü Ustalara Saygı Ödül Töreni Lütfü Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Salonu'nda gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen ödül törenine Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İstanbul Valisi Davut Gül, AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, DEİK Başkanı Nail Olpak, DEİK Yönetim Kurulu Üyeleri, İş konseyi başkanları ile çok sayıda iş insanı katıldı.
 

Devam...

DEİK,TE KONSEY BAŞKANLARININ YÜZDE 60'I DEĞİŞTİ

DEİK İŞ KONSEYLERİNDE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

“İŞ KONSEYİ BAŞKANLARI SEÇİLDİ”

DEİK bünyesinde gerçekleşen değişim sonrasında yapılan ilk seçimli DEİK İş Konseyleri Genel Kurul Toplantıları, 22-23, 26-27-28 Ekim 2015 tarihlerinde İstanbul’da büyük bir katılımla gerçekleşti. Amerika Bölgesi, Avrupa Bölgesi, Asya Pasifik Bölgesi, Afrika Bölgesi, Ortadoğu ve Körfez Bölgesi ve Avrasya Bölgesi olarak altı bölgede 123 ülke bazlı, 5 sektörel iş konseyleri ve bir özel amaçlı iş konseyi olmak üzere toplam 129 iş konseyinin yürütme kurulu başkanları ve üyeleri seçildi. 130. Konsey, DTİK için dünyanın hemen her tarafından iş insanlarının katılacağı ayrı özel bir kurultay yapılacak.

İŞ KONSEYİ BAŞKANLIKLARI

Avrupa Bölgesi

Türkiye-Norveç İş Konseyi Başkanı Ahmet Şahap Ünlü,
Türkiye-Fransa İş Konseyi Başkanı M. Sani Şener
Türkiye-Hollanda İş Konseyi Başkanı Murat Özyeğin
Türkiye-İngiltere İş Konseyi Başkanı Remzi Gür
Türkiye- İsviçre İş Konseyi Başkanı Ali Kibar
Türkiye-Macaristan İş Konseyi Başkanı Adnan Polat,
Türkiye-Lüksemburg İş Konseyi Başkanı Pınar Eczacıbaşı

 

Devam...


TÜRKİYE-NORVEÇ İŞ KONSEYİ BAŞKAN YARDIMCISINDAN ZİYARET

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere İlimize gelen Türkiye Norveç İş Konseyi Başkan Yardımcısı Ahmet Şahap Ünlü, Vali Ali Yerlikaya’yı Makamında ziyaret etti.
Ziyarette Vali Yerlikaya ve Türkiye Norveç İş Konseyi Başkan Yardımcısı ÜNLÜ bir süre görüş alışverişinde bulundular.
 

Devam...


UND Üyeleri Yeni Yönetimini Seçti

Tarih : 01.03.2015
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sn. Lütfi Elvan’ın onur konuğu olduğu 38. Olağan Genel Kurulu’nda, 2015-2017 Yönetim organları belirlendi.
 
37. Dönem Yönetim Kurulu’nda Başkanlık görevini yapmakta olan Sayın Çetin Nuhoğlu, oy çoğunluğuyla yeniden başkan seçilirken; UND yeni dönem yönetiminde asil üye sayısı 22’den 25’e çıkarıldı.
 
Aynı gün gerçekleşen ilk Yönetim Kurulu toplantısında 2015-2017 Döneminin yeni yönetim kurulu görev dağılımı şöyle belirlendi:

Ömer Çetin Nuhoğlu Yönetim Kurulu Başkanı
Şerafettin Aras  Yönetim Kurulu İkinci Başkanı
İzzet Salah  Yönetim Kurulu İkinci Başkanı
Murat Baykara  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı/ Sayman
Ali Çiçekli Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Cavit Değirmenci Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Ergun Bilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Hakkı Keleş  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Kamil Sağ Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Metin Dürür Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Nagihan Soylu Genel Sekreter
 

Devam...


UND'nin koltuğuna Çetin Nuhoğlu oturdu.

UND'de yeni başkanın belirlendiği seçime tek listeyle giren Çetin Nuhoğlu, iki dönemin ardından tekrar UND koltuğuna oturdu.

Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nde bayrak devrinin gerçekleşeceği seçimli genel kurul başladı. UND'de yeni başkanın belirlendiği seçime tek listeyle giren Çetin Nuhoğlu 2 dönemin ardından tekrar UND koltuğuna oturdu. Bugün yapılan oylamayla UND'nin yeni dönemdeki başkanı Çetin Nuhoğlu oldu.

Bugün gerçekleştirilen Uluslararası Nakliyeciler Derneği Genel Kurulu’a katılan katılımcı sayısı 521 idi. Katılımcılardan 397 kişi başkanlık yarışı için oy kullandı. Katılımcıların 388’i yeni başkanın Çetin Nuhoğlu olması yönünde oy kullandı. Oyların 6’sı geçersiz sayılırken, 3 oyda boş çıktı. Böylece Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nde tek aday olarak seçime giren Çetin Nuhoğlu başkan seçildi.
 

Devam...


UND’nin Yeni Başkanı Ömer Çetin Nuhoğlu

UND’nin 37. Genel Kurulu, 18-19 Ocak 2013 tarihlerinde gerçekleşen kapsamlı etkinliklere sahne oldu.
Etkinlikler 18 Ocak 2013 tarihinde, uluslararası taşımacılık ve lojistik sektörünün tedarikçisi olan birçok şirketin standı ile yer aldığı “Taşımacılar 2013 Sergisi”nin açılışı ile başladı. 2011-2012 döneminde Dernek bünyesindeki 20 güzergâh, konu ve bölge çalışma grubunun başkan ve başkan yardımcılarına teşekkür plaketlerinin takdim edildiği “Çalışma Grupları Zirvesi 2013 ile devam etti. 
 

Devam...


UND’de Ömer Çetin Nuhoğlu dönemi

Uluslararası Nakliyeciler Derneği’nin 37’inci genel kurulu geçtiğimiz ay 521 üyesinin katılımı ile gerçekleşti. Dernek tüzüğündeki başkanın en fazla 2 dönem görev süresi ile ilgili madde, genel kurulda oylamaya sunularak kısıtlama ortadan kaldırıldı. Tek liste ile seçime giren Çetin Nuhoğlu, 388 oyla derneğin yeni dönem başkanı seçildi.

Devam...


GAZİANTEP’TEN ÜÇ İSİM

İstanbul Yeşilköy WOW Otel’de düzenlenen genel kurula 500’den fazla dernek üyesi katılım sağladı. Genel Kurul Sonrasında yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında 2001 – 2007 yılları arasında yönetim kurulu başkanlığı yapmış olan Çetin Nuhoğlu, yeni dönemde de yönetim kurulu başkanlığı görevine seçildi. Yapılan bu yönetim kurulu toplantısında ayrıca yönetim kurulu görev dağılımı da gerçekleştirilerek tüzük gereği Yüksek İstişare Kuruluna ve Yönetim Kuruluna atanacak 5 temsilci tespit edildi.

Devam...


Pamuğun Kullanıldığı Sektörler Artıyor

HAZIRGİYİM ve tekstil sektörlerinin ana hammaddesi pamuk, teknolojik gelişmeler sonucu polyestere karşı alan kaybetmesine karşın, başka sektörlerde kullanılmaya başladı.

HAZIRGİYİM ve tekstil sektörlerinin ana hammaddesi pamuk, teknolojik gelişmeler sonucu polyestere karşı alan kaybetmesine karşın, başka sektörlerde kullanılmaya başladı. Bu konuda yürütülen Ar-Ge çalışmalarıyla kağıt, optik, inşaat ve makine başta olmak üzere çok sayıda sektörün hammaddesi olarak pamuğun kullanım alanı genişliyor.

Devam...


Nihai ÇED Raporu Halkımızın Görüşlerine Açıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sinop Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden Duyurulur:

Sinop İli, Ayancık İlçesi, Çaylıoğlu Köyü civarında, AR: 200809491 ve AR: 200809492 ruhsat numaralı alanlarda, Ahmet Şahap ÜNLÜ tarafından gerçekleştirilmesi planlanan “Kalker Ocağı ve Kırma-Eleme Tesisi” projesi ile ilgili olarak hazırlanan ÇED Raporu, inceleme değerlendirme komisyonu tarafından ÇED Yönetmeliğinin 12. Maddesi gereğince incelenmiş ve değerlendirilmiş, söz konusu rapor nihai kabul edilmiştir.

Devam...

                        1 2 3 4 5 6 7 8
              Copyright © 2013 Ahmet Şahap ÜNLÜ All Rights Reserved.                                           İrfan